Birleşmeler,Satınalmalar(Webrazzi)


Aslında bugün tamamen farklı bir alanda yazmayı planlıyordum fakat akşam saatlerinde okuduğum bir haberle bu konu hakkındaki yorumlarımı da söylemek istedim.

Konumuz nedir diye soracak olursanız Webrazzi’nin sosyalmedya.co’yu satın alması. Arda Kutsal tarafından yazılan postta Sosyalmedya.co ekibinin 1 Ağustos 2014 itibari ile tamamen görevi bırakıp kendilerine belki farklı sektör veya başka alanlarda belki de aynı sektör ama farklı kurumlarda devam edeceğini anlıyorum. Tamamen sosyalmedya.co ekibini dağıttıkları imajını aldım ama bu sadece benim algım.

Neyse konumuz bu değil aslında. Bu tür satınalmalar her zaman olur ve olacaktır. Ama benim burada dikkat etmek istediğim nokta şu ki,zaten alanında gayet iyi bir konumda olan webrazzi’nin sosyalmedya.co’yu da bünyesine katarak gücüne güç katması. Arda Kutsal ve ekibini buradan tebrik ediyorum. Ammaaaaaa…. Bu biraz önce de dediğim gibi webrazzi için gayet mantıklı ve başarılı bir adım , ama biz internet kullanıcıları,teknoloji takipçileri için ne kadar güzel bir haber bilemiyorum. Sanki biraz tekel olmaya doğru gidiyor webrazzi. Eski TRT günlerine dönemeyelim bari. Keyfe keder istenilen haber ya da istenilen ürünün tanıtılması. Kesinlikle yadırgamıyorum ama artık karşılarına ciddi bir rakip çıkması şart oldu.

webrazzi-logo1UCkw0NO_

Bu arada herkes satınalma bedelini merak ediyor ama ben hiç merak etmiyorum. Çünkü elinizdeki gücü parayla başkasına satmayı hiç anlamış değilim.Gün geçtikçe gelişen bu alanda yeni iş fikirleri ile sosyalmedya.co gayet çok daha büyüyebilirdi. Ama bu Webrazzi ekibine kısmetmiş diyelim.

Tabikide bunlar benim kişisel görüşlerim. Benden başka kimseyi bağlamıyor ama dediğim gibi yazılanlardan,etrafımda yapılan yorumlardan bunu anlıyorum.

Ne diyelim,zaman herşeyi gösterecek.

 

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.