Neden Düşeriz!!


Nasıl bir başlık ama değil mi? “Neden Düşeriz”

Birisi gelip bu soruyu sorsa “Dikkatsiz olursak düşeriz” ya da “bastığımız yerelere dikkat etmezsek düşeriz ” gibi cevaplar duyar gibiyim..

Aslında benim size bugün izleteceğim video tam olarak bu olmasa da buna yakın birşey. Fiziksel olaral düşmekten bahsetmeyeceğim, zihinsel olarak düşmekten,yapmak istediğimiz şeyleri yaparken önümüze bir engel çıktığında nasıl düştüğümüzden bahsedeğim. Hepimizin bir hayali var, hepimiz birşey olmak ya da birşeyler yapmak istiyor. Bazılarımız iş yerinde bir pozisyona gelmek,bazılarımız kendi işini kurmak,bazılarımız kendini heyecanlandıran bir muzik aleti çalmak ya da bazılarımız zayıflamak istiyor. Hepimizin kendine göre bir hedefi var. Peki bu hedeflerimiz için neler yapıyoruz?  Hedeflerimizi sadece aklımızdan geçiriyor ve öylece duruyor muyuz?Ya da bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için birşeyler yapmaya başladığımızda önümüze çıkan ilk engelde pes ediyor muyuz? Pes etmezsek bile motivasyonumuz ne durumda oluyor?

Bence olay şöyle gerçekleşiyor.Hedefimiz neyse gerçekleştirmek için başladığımızda hiç vazgeçmeyecekmiş gibi geliyor. Bazılarımız hiç vazgeçmiyor, bazılarımız hemen, bazılarımız belki de sonlara geldiğinde düşüyor.

willsmith

Bu motivasyonumuzu bazen arkadaşlarımız,bazen ailemiz ya da etrafımızdaki örnek teşkil ettiğini düşündüğümüz insanlar bozuyor.Kendimizin farkında olamıyoruz.Ama bence en önemlisi birazdan seyredeceğiniz video da göreceğiniz gibi “İnsanlar birşeyi yapamadığında senin de yapamayacağını söylerler.” cümlesi.  Bu söyleme inanmak ve herşeyi bırakmakta sizin kararınız ya da inanmayıp yola devam etmekte. Kendimden örnek vermek gerekirse,ben devam edenlerdenim…

Bu video ‘yu herkes izlesin. Bence bu hayat telaşesinde belli aralıklarla bu şekilde videolar izlemek , kitaplar okumak hedefimizden sapmamamıza yardımcı oluyor. Bizlere hedefimizi,hayallerimizi tekrar ve tekrar hatırlatıyor ve heyecanladırıyor.

Ben heyecanlananlardanım ya sen??

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.