Never,Ever Give Up!! (Asla ve asla vazgeçme!!)


Aslında bu hafta çok daha başka konulardan bahsedecektim ama üye olduğum çok değerli bir gruba gelen bir videoyu seyrettim ve bu video üzerine yazmaya karar verdim. Videodaki konuşmacı Diana Nyad adında şu an 65 yaşında olan birisi.Size kısaca Diana Nyad kimdir, yaptığım araştırmalar sonucu kısa bir özet geçeyim. Diana Nyad 22 Ağustos 1949 doğumlu Amerikalı yazar,gazeteci,konuşmacı ve uzun mesafe yüzücüsü. Birazdan aşağıda da seyredeceğiniz olan videoda da bahsettiği üzere dünyada ilk defa Kuba-Florida arası köpek balığı koruma kafessiz ve hiç durmadan yaklasık 55 saat yüzmesinin bir başarı öyküsü. Ben yaptığı konuşmayı defalarca izledim. İzledikçe kendime çok pay çıkardım. Umarım sizin içinde aynısı olur. Karşınıza ne tür engeller çıkarsa çıksın,eğer gerçekten içinizde bir yerlerden bir şeyi yapma isteği varsa ne olursa olsun vazgeçmeyin.

Nyad’ın konuşmasından kısaca;
Hayallerinize doğru ilerlerken engellerle karşılaşsanız bile, bir yol bulun.
Büyük başarılar, aynı hedef için kalbi atan iyi bir ekip çalışmasıyla elde edilebilir.
Yerinde oturup eleştiren değil, kan ter içinde arenada tekrar ve tekrar yenilgilere uğrasa da mücadeleye devam edenler kazanır.
Her yaşta hayallerinizi kovalayabilirsiniz. Bunun için asla yaşlı değilsiniz.

“Hayallerinizi başardığınızda elde ettiğiniz kazanç, onları başarırken kime dönüştüğünüzdür.” – Henry David Thoreau

Hayatta bunun gibi çok başarı öyküsü vardır. Bunlardan bir tanesi de neden siz olmayasınız? Hatta küçük bir örnek daha vermek gerekirse ünlü aktör Anthony Hopkins. Aslında müzik eğitimi almış olan Anthony Hopkins başarıyı müzikle değil de oyunculukla yakalamış fakat hala içerisinde bir yerlerde olan tutkusu 50 yıl geçse bile onu bırakmamış 50 yıl sonunda dünyanın en iyi orkestra şefi ve onun ekibi tarafından yazdığı Waltz ‘ın icra edilmesi. İzleyin,dinleyin ve keyiflenin.

 

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.