Son 5-4-3-2-1….. Zamanı geldi..


Baktım da 10 gün olmuş yazmayalı.Aslında size anlatacak çok acayip bir hikayem yok ama farkındalık açısından belirtmek istediğim konular var. İnsanın hayatına yaşadığı olaylar,tanıştığı insanlar,arkadaşlar,sevgililer boşuna girmiyor. Bunların hepsi bir işaret diye düşünmeye başladım son zamanlar. Neden mi? Kısaca anlatayım.

İnsan bilinçaltında neyi düşünürse kendisine onu çeker. Ben de bilinçaltımda neleri düşündüğümü uzun zamandan beri tespit etmeye çalışıyorum. Bazıları bunların olumlu fakat baktığımda çocukluğumuzdan gelen dış etkenler sebebi ile olumsuzluklar daha çok.(Tabikide bu benim hayatımda)

Ben çekirdek bir ailede büyüdüm. Annem,babam ve ben. Hayatımda da her zaman bir ağabeyim bir kardeşim olsun diye düşünmüşümdür. Beni her zaman dinleyip benimle tartışacak. Fikirlerini söyleyecek.Bende kardeşime aynı şekilde yardım edeceğim. Vs. vs.

Demek ki ben bunu o kadar çok istemişim ki içimden, şimdi mükemmel bir manevi ağabeyim,bir de dünya güzeli bir kardeşim var. Her zaman görüşüp konuştuğum fikirlerine danıştığım ve fikirlerime danışan.

Aslında bu benim için güzel birşey ve bu ilk örneğim. İkinci örneğime gelince iş konusunda. Çok yakın bir dostum var (kardeş dediğiniz dostlardan). Onunla girişimcilik konusunu uzun zamandan beri dillendirip,konuşuruz. Aklımızdan türlü türlü projeler geçer. Türlü türlü tartışmalarımız olur. Çoğunlukla hep zıt görüşte oluruz ama olsun. Sonuçta beyin fırtınası bu olsa gerek. Biraz önce de kendisiyle telefonda konuştuğumuzda yine aynı şeyler oldu. Bu arada kendisine buradan ulaşabilirsiniz. http://www.osmanayhan.com

Neyse konuşmamızın sonucunda,aslında dünde bir arkadaşımla görüşmem sonucunda anladım ki hayallerime ulaşmaya çok yakınım. Birden fazla proje için çeşitli insanlarla hafta da 10-11 farklı toplantı yapıp projelerimi hayata geçirmeye çalışıyorum. Hepsi farklı projeler ama bunların hepsi bana ayrı ayrı heyecan veriyor.Aslında bir taneside hayata geçmek üzere.

Ben şimdi bunları size neden anlatıyorum biliyor musunuz? Şu yukarıda yazdıklarımın hepsi ile alakalı “Banane kardeşim senin hayatından,senin projelerinden” diyebilirsiniz. Haklısınız ama burada kaçırdığınız bir konu var.

İSTEYİN ama içten İSTEYİN. Emin olun hayat size ZAMANI GELDİĞİ ZAMAN o isteğinizi verecek. Saçma değil mi?Bana da çok saçma geliyordu.İstemekten,düşünmekten,kedinizi geliştirmekten,çalışmaktan vazgeçmeyin. Herkesin dibe vurduğu bir süreç olur. Benimde oldu. Kendimi değersiz hissettiğim,beceriksiz hissettiğim. Ama bu sürede kendinizle konuşun ve aslında neler yapabileceğinizin farkına varın. Biraz düşününce fark ediyorsunuz ki yeterince iyi ve sevilebilir bir adamsınız.(Ben bunun farkında vardım)Ve farkına vardığınızda bütün taşlar o kadar çabuk yerlerine oturuyor ki siz bile buna hayretler içinde kalıyorsunuz.

Birde hayatınızda size negatif enerji veren,sizin enerjinizi saçma sapan çeken insanları hayatınızdan kesinlikle ama kesinlikle çıkarın. Durmasınlar bir köşede. Bırakın işinize hiç yaramasınlar. Emin olun ki bu size daha çok mutluluk verecektir.
Bütün bunları sabırla okuduğunuz için size benden bir hediye. Sözlerine dikkat edin dinlerken. Gerçekten çok iyi..

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.